/ در آموزش ها / توسط

فارسی سازی افزونه ها و قالب های وردپرس

به طور کلی معمولا افزونه ها و قالب ها دارای یک پوشه زبان هستند  به نام languages که درونش یک فایل با فرمت pot.   وجود دارد و اگر دارای فایل های زبان دیگر هم باشد برای هر زبان دو فایل با فرمت های po.   و mo.   دارد . اگر بخواهید زیبان دیگری اضافه کنید باید نرم افزار Poedit در کامپیوتر نصب کنید با نصب این نرم افزار می توانید برای فایل pot.  یک زبان جدید مثلا فارسی رو ایجاد کنید بعد باید به صورت تک تک عبارات رو معادل فارسیشون را قرار دهید و در نهایت فایل را ذخیره کنید ولی اینجا نکته مهم فرمت و نام فایل ذخیره شده هست که باید گرفته شده از نام فایل زبان افزونه باشد + فرمتی خاص برای هر زبان که برای زبان فارسی اینگونه باید باشد که به انتهای نام افزونه عبارت : fa_IR   اضافه شود . برای مثال : edd-simple-shipping-fa_IR      این نحوه صحیح نام گذاری فایل pot.  با نام edd-simple-shipping  برای زبان فارسی هست . معمولا اکثر افزونه ها همینکه این فایل های زبان داخل پوشه زبان خودشان باشند وقتی در وردپرس نصبشون کنید فارسی را اجرا می کنند اما برخی شون اینگونه نیستند و باید این دو فایل زبان را که ایجاد کردید وارد مسیر هاست وردپرس شوید و اونجا قرار دهید این مسیر  از راست به چپ عبارت است از :    plugins / languages /  wp contect

راه دیگر فارسی سازی استفاده از افزونه Loco Translate است که در محیط وردپرس نصب و اجرا میشود بعد از نصب وارد محیط افزونه که بشید می توانید از طریق لیست پلاگین یا قالب مورد مورد نظر را انتخاب و براش فایل ترجمه رو ایجاد کرد .

در مورد ترجمه بهترین گزینه ترجمه تکی عبارات هست ولی به دلیل وقت گیر بودن استفاده از گوگل ترسلت یا همان مترجم گوگل هم پیشنهاد میشود . همچنین نرم افزار Poedit دارای ترجمه اتوماتیک هست ولی در نسخه پرو نرم افزار که کرکش چون آنلاین هست کار سختی هست راه دیگر استفاده از  Translator Toolkit گوگل است .

نوشته های مشابه

امنیت فراگیر وردپرس

یکی از مباحث مهم برای یک سایت وردپرسی موضوع امنیت سایت هست ، امنیت یعنی سایت شما غیرقابل نفوذ و…

راستچین کردن قالب وردپرس

آموزش راستچین کردن قالب وردپرس کمی سخت تر از ترجمه قالب ها می باشد ابتدا مطمئن شوید قالب شما راست…

پرسش های خود را ارسال کنید

avatar
  خبرنامه نظرات  
اطلاع از